Наші перемоги

Два роки наполегливої праці призвели до безкомпромісної перемоги справедливості!
Нашого клієнта було виправдано повністю та звільнено з під варти в залі суду.

Трохи з біографії підзахисного: 55 річний, уродженець міста Перевальськ, Луганської області, який без перебільшення, половину свого життя провів в установах позбавлення волі, де він підчепив ряд хронічних інфекційних захворювань. Всі рідні та близькі пана «Д», в тому числі дружина та малолітня донька залишились на тимчасово окупованій території в місті Луганську, в той час коли наш герой поїхав на заробітки до міста Києва.
В місті Києві пан «Д» знайшов роботу та винайняв житло в Дарницькому районі, а також відшукав свого шкільного приятеля пана «К», якого впустив до свого житла та допоміг у пошуку роботи.
04.07.2017 тіло пана «К» без ознак життя було виявлено в Дарницькому районі столиці. На тілі було виявлено ряд тілесних ушкоджень, в тому числі різані та колоті рани, проте як в подальшому було встановлено смерть настала в наслідок крововиливу в головний мозок. На місці події було виявлено, сліди крові.
Працівники поліції, негайно розпочали досудове розслідування та майже одразу почепили собі медалі та ордени за розкриття злочину. Адже прибувши за місцем проживання потерпілого було виявлено раніше неодноразово судимого пана «Д», який в останнє відбував покарання за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого. При цьому, у нього на одязі також були сліди крові.
В цей момент пана «Д» було взято під варту та він не бачив свободи, аж до 12.07.2019, тобто до моменту проголошення виправдального вироку.
За час перебування пана «Д» під вартою до нього застосовувались заходи психологічного тиску, а також негласні слідчі дії. Проте отримати зізнання у вчиненні вбивства пана «К» сторона обвинувачення так і не змогла.
При цьому, для слідчого та прокурора дана справа все-одно видавалась надзвичайно простою, адже на перший погляд все зрозуміло: кров виявлена на місці події, а також та одязі пана «Д», згідно висновку експертизи, збігається за групою та резус фактором; мобільні телефони пана «Д» та пана «К», в момент смерті останнього, знаходились у зоні дії однієї базової станції. Значить у пана «Д» вибір не великий від 10 до 15 років позбавлення волі, а за наявних у нього захворювань, це рівносильно смертній карі.
Проте на стадії, відкриття матеріалів досудового розслідування, у справу вступає адвокат Руслан Яремчук, який не відвернувся від пана «Д», а запропонував йому руку допомоги.
Правильна стратегія та тактика захисту адвоката в суді призвели до того, що з показань матері та тітки загиблого було встановлено відсутність у пана «Д» мотиву на вбивство пана «К», а також з’ясування альтернативної версії, про те, що вбивство могли вчинити працівники правоохоронних органів, які за декілька місяців до смерті, сильно побили пана «К».
Свідки у даному кримінальному провадженні, які бачили та чули двох осіб, напередодні убивства, відповідаючи на запитання захисника, надали суду показання про те, що пан «Д» зовсім не схожий на цих осіб.
Захистом поставлено під сумнів, знаходження мобільних телефонів потерпілого та обвинуваченого, в зоні дії однієї базової станції оператора мобільного зв’язку, через відсутність інформації про належність тих чи інших номерів телефонів конкретним особам.
Проте вирішальною краплею на чаші суддівських терезів став висновок ДНК експертизи, проведеної за клопотанням захисту, згідно якого встановлено, що на одязі обвинуваченого не було крові потерпілого, а була його власна кров, ну а кров виявлена на місці події належить самому потерпілому.
Таким чином, захисту вдалося переконати досвідчену колегію суддів у невинуватості пана «Д», якого було повністю виправдано та звільнено з під варти в залі суду.
Крім того, було з’ясовано, що ДНК дослідження було проведено, ще під час досудового розслідування, проте його висновок обережно приховувався.
Тому, замість медалей правоохоронцям світить звільнення та притягнення до кримінальної відповідальності, а пану «Д» компенсація за пережиті ним моральні страждання.

Постскриптум: справжній убивця пана «К» і досі перебуває на свободі, тому можливо завдяки виправданню пана «Д», цьому кримінальному провадженню буде дане нове життя, щоб кожен хто вчинив злочин був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини і жоден невинуватий не був засуджений…

Ознайомитися з вироком можна за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/83000318

%d такие блоггеры, как: